Niecierpliwie wyczekiwany duży upgrejd WordPressa do wersji 3.5 już został udostępniony. Najnowsza wersja, nazwana „Elvin” zawiera sporo nowych i ciekawych funkcji. Na chwilę obecną, wersja 3.5 dostępna jest tylko w języku angielskim, najprawdopodobniej za kilka dni otrzymamy tłumaczenie PL. Najciekawsze nowinki:

Nowy system zarządzania mediami

Zarządzanie mediami odbywa się teraz w zmodyfikowanym panelu, który pozwala na dodawanie nowych elementów za pomocą systemy przenieś i upuść. Dodatkowo możemy pliki sortować, szybciej opisywać, usuwać itd. Jest to najprawdopodobniej największa zmiana w najnowszej aktualizacji.

Zmodyfikowany standardowy szablon Twenty Twelve

Pomimo, że standardowy szablon nie może się równać ilością opcji i zaawansowania do szablonów premium, to należy zwrócić uwagę na jego solidną aktualizację. Teraz Twenty Twelve działa prawidłowo na urządzeniach mobilnych, otrzymał nowy design i trochę nowych funkcji w panelu administracyjnym.

Wsparcie dla ekranów Retina

Użytkownicy MacBooka Pro, Nexusa 10 czy np iPada zauważą teraz sporą różnicę w wyglądzie kokpitu WordPressa. Wszystkie ikony i elementy graficzne prezentują się teraz naprawdę ładnie na ekranach w wysokiej rozdzielczości.

oEmbeds

Teraz wrzucanie plików z Vimeo, Youtube, Flickr czy też Twittera jest proste i przyjemne, nie potrzebujemy dodatkowych wtyczek. Po umieszczeniu linku z klipem video z YouTube, WordPress automatycznie umieści go w oknie odtwarzania.

Najnowszego WordPressa można pobrać TUTAJ. Poniżej krótki filmik promocyjny najnowszego wersji 3.5.