Wybierz stronę

WPPhotoSeller – prawdopodobnie najlepsza wtyczka do sprzedaży zdjęć

WPPhotoSeller – prawdopodobnie najlepsza wtyczka do sprzedaży zdjęć

Podczas ostatnich kilku tygodni intensywnie szukałem jak najlepszego sposobu do sprzedaży zdjęć, plików HiRes. Chciałem sprzedawać zdjęcia krajobrazowe z mojego regionu oraz zdjęcia z lokalnych imprez sportowych. Początkowo nie myślałem o WordPressie, tylko o serwisach, które są stworzone wyłącznie do takich celów. I nie mam tutaj na myśli agencji microstock.

Od razu warto powiedzieć, że nie ma na rynku polskiego serwisu do sprzedaży zdjęć, jakiś czas temu firma Vertis rozpoczęła prace nad takim serwisem ale niestety projekt szybko upadł. Szukałem na rynkach zagranicznych. Znalazłem np. bardzo chwalony Pixieset ale niestety nie obsługują płatności do Polski! Do tego opłaty są już dosyć znaczne jak na nasze warunki.

Analizowałem wtyczkę WooCommerce wraz z wieloma płatnymi dodatkami. Niestety koszt był zbyt wysoki, dodatkowo niektóre wtyczki wymagają corocznych opłat. Szukałem również szablonów pod WordPressa. Jest ich kilka, większość oparta o wtyczkę Easy Digital Downloads. Niestety to nie było to. Wątpliwej jakości zabezpieczenia zdjęć, problemy z uploadem dużej ilości zdjęć (konieczne przy imprezach sportowych), support, który odpowiadał po tygodniu oraz wiele bugów, które definitywnie zraziły mnie do szablonów opartych na EDD.

W końcu trafiłem na wtyczkę WP Photo Seller. Wtyczka posiada niemal wszystko czego oczekiwałem od narzędzia do sprzedaży zdjęć. Oprócz dostępnych funkcji, do podjęcia decyzji o zakupie, skłonił mnie fantastycznie działający support. Odpowiedzi otrzymujemy w ciągu 24 godzin. Wszystkie pytania i skargi są bardzo poważnie traktowane. Wszystkie sugestie brane pod uwagę i w większości implementowane do kolejnych wersji wtyczki. A nowe wersje pojawiają się dosyć często.

 

Co oferuje wtyczka WP Photo Seller?

 • Możliwość sprzedaży plików cyfrowych jak i odbitek/obrazów.
 • Sprzedaż plików cyfrowych w różnych rozdzielczościach i cenach. Wtyczka samodzielnie zmniejszy pliki.
 • Automatyczne nanoszenie znaku wodnego na pliki podglądowe.
 • Możliwość sprawdzenia jakości zdjęć dzięki lupie.
 • Klienci otrzymują zaszyfrowane linki do pobrania zakupionego zdjęcia. Można ustawić czas po jakim link wygaśnie.
 • W tej chwili główną bramką płatności jest PAYPAL ale mam nadzieję, że już wkrótce przedstawię dodatkowy moduł do obsługi naszych krajowych szybkich przelewów.
 • Możliwość zarządzania płatnościami offline. Gdy otrzymasz przelew, po prostu zaznaczasz, że otrzymałeś daną płatność a system wyśle klientowi emaila z linkiem.
 • Zarządzanie galeriami, albumami, edycja zdjęć.
 • 10 wbudowanych szablonów do prezentacji galerii.
 • Zarządzanie cennikami. Stwórz tyle ile potrzebujesz różnych cenników i przypisz do danych galerii.
 • Bardzo pomocny system raportów, co gdzie, za ile.
 • Świetny system kuponów promocyjnych, mnóstwo opcji konfiguracyjnych.
 • Kapitalny SUPPORT!

Wtyczka mnie urzekła, support również. Aby było idealnie przydała by się możliwość płatności za pomocą polskich bramek jak PayU lub Transferuj.pl. Jestem w tej chwili na etapie poszukiwania odpowiedniej osoby/firmy, która to wdroży.

Wtyczka kosztuje 68$. Można ją zobaczyć TUTAJ

 

O autorze

4 komentarze

 1. Maciek

  Witam:)
  Udało się ogarnąć temat polskich płatności?

 2. admin

  Połowicznie. Płatności za pomocą polskich bramek (PayU, transferuj.pl itp) nie są jeszcze wdrożone ale główny developer wtyczki obiecał mi, że może to zrobić. Oczywiście nie dla wszystkich tylko dla jednego systemu.

  Jedną z moich stron oparłem na tej wtyczce i od ponad miesiąca bezproblemowo spełnia swoje zadanie. Dokonałem również tłumaczenia, na razie w okolicach 50%. Wkrótce prześlę pliki do developera WP Photo Seller.

 3. erwin

  jak się mają polskie płatności dla tej wtyczki? Ogerniety temat po prawie 4 latach?

 4. Aneta

  A jak wygląda to od strony zabezpieczenia praw autorskich – czy zdjęcia są obwarowane licencjami, czy nie ma przy zakupie żadnych obwarowań co do wykorzystania zdjęć?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DIVI 20% TANIEJ

Specjalna promocja na zakup subskrypcji w Elegant Themes. W ramach subskrypcji otrzymujemy dostęp m.in. do najpopularniejszego pagebuildera dla WordPress’aDIVI.

UWAGA! Po kliknięciu działa tylko 24h!

:: PROMO 10% ::