Wybierz stronę

Co to jest WordPress?

wordpress logo

WordPress jest zdecydowanie najlepszym systemem blogowym jaki powstał. Jego początki sięgają roku 2002 i z każdym rokiem popularność niezmiennie wzrasta.  Jest on wykorzystywany głównie do prowadzenia blogów,  jednak najnowsze wersje oraz tysiące dostępnych pluginów i profesjonalnych szablonów pozwalają stosować go w zaawansowanych projektach (serwisy informacyjne, sklepy internetowe itp.).
Wordpress jest projektem Open Source co oznacza, że nad jego rozwojem pracuje mnóstwo osób. Jednak największą zaletą tej platformy jest to, że jest ona kompletnie bezpłatna i można jej używać zarówno do prywatnych celów jak i komercyjnych przedsięwzięć.

Kilka surowych faktów:

  • Instalacja WordPress’a jest banalnie prosta i trwa zaledwie 5 minut. Jedyne wymagania to hosting, który posiada PHP w wersji 4,3 lub wyższy oraz MySQL w wersji 4,0 lub wyższy.
  • Administracja strony jest intuicyjna i bardzo czytelna. Obsługa przypomina pracę w Microsoft Word 😉
  • Aby prowadzić swój serwis oparty na wordpressie nie musimy znać języków programowania.
  • WordPress jest niezwykle przyjazny dla wyszukiwarek. Strony się szybko indeksują oraz świetnie pozycjonują.
  • Tysiące bezpłatnych wtyczek (pluginów) pozwala modyfikować i rozszerzać możliwości wordpressa wręcz w nieograniczony sposób.
  • Wygląd serwisu można zmienić jednym kliknięciem myszki. Wystarczy pobrać szablon z Internetu, wrzucić na serwer i w panelu administracyjnym aktywować go.
  • Pełna interaktywność z Twoimi czytelnikami. Każdy może komentować Twoje artykuły, rejestrować się, uczestniczyć w ankietach a nawet pisać własne artykuły w Twoim serwisie. Oczywiście Ty masz nad wszystkim pełną kontrolę.

WordPress oferuje oczywiście wiele więcej możliwości. Jeżeli zależy Ci na prowadzeniu profesjonalnego bloga lub serwisu CMS to z pewnością warto rozważyć wykorzystanie WordPress’a do tego celu.

Najnowszą wersję WordPress’a oraz tysiące pluginów oraz skórek znajdziesz na:

www.wordpress.org

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DIVI 20% TANIEJ

Specjalna promocja na zakup subskrypcji w Elegant Themes. W ramach subskrypcji otrzymujemy dostęp m.in. do najpopularniejszego pagebuildera dla WordPress’aDIVI.

UWAGA! Po kliknięciu działa tylko 24h!

:: PROMO 10% ::